módní doplňky a dárky

Péče o bižuterii

Jako bižuterii označujeme šperky, které nejsou vyrobeny z drahých kovů jako je zlato, stříbro, atd. Bižuterie slouží jako módní doplněk, který oživí a celkově doladí váš outfit, a kdy lze s minimálními náklady vytvářet nové variace.
Naše zboží je testováno na nikl, který je hlavní kožní alergen. Námi dodávaná bižuterie neobsahuje množství niklu větší, než stanoví norma. U osob přecitlivělých či vysoce alergických se přesto může ve výjimečných případech objevit kožní reakce i z tohoto zanedbatelného a normou povoleného množství niklu. Pokud si nejste jisti, doporučujeme návštěvu alergologa. Aby byla zachována bezpečnost při používání našeho zboží, je třeba zachovávat následující doporučení:


Péče o bižuterii 

- bižuterii noste jen po nezbytně nutnou dobu, bižuterii "oblékejte" jako poslední a jako první ji sundejte.

- nepoužívejte bižuterii při extrémních teplotách v letních vedrech a při sportu, kdy dochází k vysokému uvolňování potu z kůže, který může způsobit nežádoucí reakci.

- u některých osob s velmi agresívním potem a u osob užívajících některé léky, může dojít k narušení a změně vzhledu povrchové úpravy kovových dílů bižuterie.

- bižuterii nenechávejte na přímém slunci, velkém teple, ve vlhkém prostředí, např. v koupelně.

- zabraňte kontaktu bižuterie s kosmetickými přípravky, pleťovými a tělovými krémy, odličovadly, parfémy, lakem na vlasy, make-upem, vodou, čistícími prostředky, chemikáliemi, apod.

- zabraňte mechanickému poškození bižuterie, např. zlomení, prasknutí, otěru, ohnutí, apod.

- bižuterii uchovávejte na suchém a tmavém místě, nejlépe v látkovém pytlíku, krabičce nebo šperkovnici.

- bižuterii čistěte pouze roztoky nebo krémy, které jsou přímo určeny k čištění bižuterie.

Kategorie
Sledujte nás